Zakázka na výrobu 200 kontejnerů pomáhá rozvoji chráněné dílny v Odrách

7. 12. 2016

Vánoce jsou za pár týdnů, ale v Odrách na Olomoucku již slaví. Chráněná dílna Odry, která nyní zaměstnává přes 35 osob znevýhodněných na trhu práce, získala významnou zakázku na výrobu červených kontejnerů na elektroodpad. Venkovní nádoby na sběr starého elektra vyvinul kolektivní systém ASEKOL, který se zabývá sběrem vysloužilého elektrozařízení a dlouhodobě podporuje zaměstnávání lidí s jakýmkoli znevýhodněním. Zakázku na výrobu vyhrály Strojírny Loštice. Montáž kontejnerů pak zajišťuje právě Chráněná dílna v Odrách, která uspěla ve veřejném výběrovém řízení a do konce roku má za úkol připravit do oběhu 200 ks nových červených kontejnerů. Práce v dílně jsou již v plném proudu, hotovo je nyní 55 červených kontejnerů, které budou postupně umístěny v regionech po celé České republice.

„Jsme za tak rozsáhlou zakázku rádi. Díly a jednotlivé součástky kontejnerů přijdou ze Strojíren Loštice a naší prací je kontejnery zkompletovat. Máme za sebou první třetinu práce, ale již nyní díky zakázce můžeme plánovat například modernizaci našeho provozu,“ říká Zdeněk Mateiciuc, vedoucí chráněné dílny.

„Pracovníci chráněné dílny Odry mají nyní za sebou kompletaci prvních 55 kontejnerů a jsme opravdu spokojeni. S jejich přístupem i velmi vysokou kvalitou odvedené práce,“ říká Martina Martínková, tisková mluvčí ASEKOLu. Spolupráce bude dále pokračovat. Do konce roku je objednáno dalších 145 kontejnerů.

Červený kontejner na elektroodpad – nápad českých vývojářů

V pořadí již pátý prototyp červeného kontejneru je bezpečný a odolný proti poškození, vykradení i převrácení.  V České republice jich je nyní rozmístěných již 2 602. Kde je nejbližší sběrná nádoba občané jednoduše zjistí na www.cervenekontejnery.cz.