Red Bag

Likvidace drobného elektrozařízení vhozeného do kontejneru se směsným odpadem znamená pro obec náklady navíc a pro životní prostředí katastrofu. ASEKOL se snaží obcím pomáhat a informovat občany o výhodách třídění a recyklace elektrozařízení, zahušťuje sběrnou síť, aby lidé s drobným elektrem nemuseli vážit cestu až na sběrný dvůr, dokonce ve vybraných městských částech a obcích roznáší červené tašky s letáky do schránek domácností a připomíná existenci červených kontejnerů. Na přiloženém letáku jsou vždy uvedeny lokality, kde obyvatelé ve svém okolí naleznou červené kontejnery na drobná elektrozařízení. Členové domácností tak mohou vložit nepotřebné elektrospotřebiče do červených tašek a odnést je do červených kontejnerů.

Celá akce podporuje třídění nefunkčního elektrozařízení a tím i snižuje negativní dopad na životní prostředí. Novinkou této akce je letos i soutěž o mobilní telefon, její pravidla jsou k nalezení také na přiložených letáčcích. (V jednotlivých městech se liší.)

Červené kontejnery slouží k odkládání výhradně drobných elektrozařízení typu kalkulačka, telefon, rádio, klávesnice apod. Větší vysloužilá elektrozařízení (např. televize, monitor, vysavač apod.) je nutné zanést do sběrného dvora a neodkládat je k červeným kontejnerům.

Produktový list projektu Red Bag (PDF)