Další uskutečněné projekty

Dny Země, Dny Mobility

Při příležitosti Dne Země 22.4. se společnost ASEKOL pravidelně aktivně účastní po celé České republice řady osvětových enviromentálních akcí. Cílem je upozornit na nutnost odevzdávat vysloužilé spotřebiče k recyklaci, tedy na jednu z mnoha možností, jak chránit přírodu a šetřit její zdroje. Podobně se angažuje ASEKOL i během Dnů mobility v krajských městech, kde propaguje ekologicky šetrný životní styl obyvatel.

Umění třídit

Projekt Umění třídit je roztomilou přesmyčkou mezi povzdechem, že třídit je někdy umění a klasickým pojetím umění jako takového, v tomto případě streetartu. 14 malovaných kontejnerů určených na sběr elektra bylo umístěno do krajských měst,

Aby byl projekt koncepční a zasáhl co největší rádius lidí, bylo nutné zaměřit se na celé území České republiky. Hlavním koordinátorem umělecké sekce projektu byl sprejer Nikola Vavrous (KHOMA), který sdružil výtvarníky a streetartové umělce a pro společnost ASEKOL vytvořil 14 kontejnerů určených do krajských měst. Každý kontejner je originál a znázorňuje podstatu daného města. Vznikly tak návrhy, které se po roce příprav začaly v květnu 2019 realizovat v Roudnici nad Labem a v druhé polovině srpna začaly být umisťovány ve městech.

Více informací naleznete na www.umenitridit.cz

Kabát za mobil

Koncert Kabát za mobil, který ve čtvrtek 12. prosince 2013 zaplnil pražskou O2 arénu, vynesl nadačnímu fondu Kapka naděje 1 milion korun. Nemocné děti na hematologických odděleních navíc obdrží 50 nových telefonů v hodnotě 157.000Kč, aby mohly být v přímém mobilním kontaktu s rodinami a kamarády. Akce byla pořádána neziskovou společností ASEKOL společně se společností Samsung Elektronic Czech and Slovak.

V téměř tříhodinovém programu živě a bez nároku na honorář vystoupili skupiny Kabát, Wanastowi Vjecy a Mandrage a zpěváci Marek Ztracený, Marta Jandová, Voxel a David Deyl.

Koncert Kabát za mobil nabídl veřejnosti vstupenky zdarma výměnou za starý (i nefunkční) mobilní telefon. Během šesti dnů bylo rozebráno 10.000 lístků, v O2 aréně nakonec benefici sledovalo na 11.000 diváků.

Konference Zpětný odběr

Mezi roky 2010 – 2015 pořádal ASEKOL mezinárodní konferenci Zpětný odběr. Pravidelně se zde více než čtyři stovky posluchačů sešlo k debatám o problematice zpětného odběru.

Muzeum spotřebičů

Výstavu Muzeum spotřebičů uspořádala společnost ASEKOL v roce 2011 na několika místech v České republice. Jednalo se o interaktivní výstavu představující vývoj jednotlivých druhů elektrozařízení v rozpětí sta let. Návštěvníci se prostřednictvím osmi panelů dozvěděli nejdůležitější informace o historii gramofonů, magnetofonů, rádií, přenosných přehrávačů, telefonů, televizí, počítačů i jiné zajímavosti spojené s událostmi, které jejich vývoj doprovázely.

Zahoď mobil

Nezisková společnost ASEKOL přivezla v roce 2011 netradiční disciplínu – hod mobilním telefonem do dálky. ASEKOL uspořádal celorepublikové mistrovství v hodu mobilem s řadou doprovodných disciplín s tematikou třídění elektrospotřebičů. Na každé akci na návštěvníky čekaly různé aktivity, soutěže, dětská vystoupení a koncert kapely Kryštof. Vyzkoušet hod mobilem si mohli lidé i v on-line hře na Facebooku.

Celkem proběhlo 13 krajských kol, na něž zavítalo 65 000 lidí a sesbíralo se téměř 500 kilogramů starých spotřebičů. Cíl, rozšířit povědomí veřejnosti o nutnosti recyklovat staré nepoužívané elektro, se podařilo splnit.