Lidé a jejich staré telefony prostřednictvím neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI opět pomáhají a plní přání dětem z Dětského domova Nechanice

7. 7. 2016

OC Park Hostivař a MOBILOMAT společnosti ASEKOL mají za sebou další dva měsíce spolupráce od prvního předání šeku a opět si mohou gratulovat. Díky lidem, kteří v průběhu dvou měsíců vhazovali své staré mobilní telefony do MOBILOMATu, se splní přání dalším dětem, které si to opravdu zaslouží. Děti z Dětského domova Nechanice byly zařazeny v projektu neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI „Přála(a) bych si…“ a nyní se splní jejich dětské přání jet na letní dětský tábor. Předání šeku v hodnotě deset tisíc korun bude slavnostně předán 10. července 2016 při příležitosti premiéry filmu Doba ledová 5. Za získaných deset tisíc korun si Kristýnka 15 let, Miluška 10 let a Roman 9 let užijí spoustu legrace, zábavy a poznání na dětském táboře. Šek v hodnotě deset tisíc korun si přijede do OC Park Hostivař přebrat zástupce neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI a koordinátorka projektu „Přála(a) bych si…“.

„Ani bychom tomu nevěřili, ale opravdu se tak stalo. Jsme ochotou lidí přispět na dobrou věc velice potěšeni. Vzhledem k tomu, že se nesnažíme být pouze obchodním centrem, ale také přinášet lidem radost, těší nás, že jsme mohli prostřednictvím společnosti ASEKOL splnit dětská přání a vidět jejich šťastné úsměvy. Akci MOBILOMAT zatím hodnotíme jako velice úspěšnou a věříme, že i nadále se nám podaří podobné aktivity prospěšné pro ty, kteří to nejvíce potřebují, realizovat se stejným úspěchem jako tomu bylo nyní, “ říká Lenka Kulda, ředitelka OC Park Hostivař.

MOBILOMAT společnosti ASEKOL bude i nadále umístěn v prostorách OC Park Hostivař v      -1. patře. Lidé mohou vhazovat staré mobilní telefony až do 31. srpna 2016. Nejenže se zachovají šetrně k přírodě, ale navíc mohou získat některou ze slevových poukázek například do prodejen Klier, Starožitnictví, Cukrárna BANY, Marionnaud, Kulíškov, Filium, Saunia nebo pomohou těm, kteří to doopravdy potřebují a ocení – děti z dětských domovů.

A jak MOBILOMAT funguje? Zařízení samo pozná, jestli jde opravdu o mobil nebo jiný předmět. Cokoli co není mobil, tak odmítne. Společnost ASEKOL zabezpečuje již od roku 2005 zpětný odběr elektrozařízení a jeho ekologickou recyklaci. Za více než deset let svého působení dokázal vysbírat téměř 150 000 tun vysloužilého elektra. Pro představu, to je váha tří Titaniků. Pomocí tzv. LCA (Life Cycle Assessment) analýzy je společnost schopna vypočítat množství ušetřených zdrojů, jako je například voda, ropa, suroviny a jiné. Díky  zpětnému  odběru  vysloužilých spotřebičů  se  uspořilo 1 465 180 MWh el. energie. Pro představu: stejné množství energie vystačí na 4 měsíce provozu všech domácností v Praze.

ASEKOL, Martina Ďaďová E: [email protected], M: +420 702 148 327