Za vítězství v soutěži s ASEKOL podpořil Hradec Králové re-use ve městě

Statutární město Hradec Králové, jako vítěz soutěže „O nejoblíbenější kontejner“ v rámci projektu Umění třídit, již využil svou výhru v podobě šeku na 100 000 Kč a nechal vystavět Re-use point. Domek pro odevzdávání věcí k jejich znovupoužití vznikl ve sběrném dvoře Bratří Štefanů. Odevzdané věci si může následně za symbolickou částku koupit někdo další. Výdělek z projektu poputuje na výsadbu nových stromů na městských pozemcích. Jedná se o první vlaštovku při zavádění myšlenky re-use v Hradci Králové.

Číst celé

REMOBIL a ASEKOL se společně staly rekordmany v kategorii EKO rekord roku 2019

Je známo, že zhruba 5 miliard lidí na celém světě vlastní a využívá mobilní telefon. V České republice používá mobilní telefon až na výjimky úplně každý. Znamená to tedy, že při koupi každého nového telefonu vzniká starý, nepotřebný mobil. Některé z nich zatím, bohužel, skončí na skládce, mobily se tak stávají ekologickým rizikem. Podle odhadů neziskové společnosti REMOBIL se k recyklaci v Česku dostane okolo 5 % starých mobilů, tedy každý dvacátý mobil. Většina nepotřebných mobilů leží ladem či schovaná v šuplíku a část mobilů skončí tím nejhorším možným způsobem – ve směsném komunálním odpadu, který je posléze skládkován nebo spalován. Pokud váš starý mobilní telefon skončí na skládce odpadu, pak dochází k uvolňování toxických látek do životního prostředí.

Číst celé

Nevíte už čím se doma zabavit? Vytřiďte si starou vysloužilou elektroniku. Každý recyklovaný mobil ušetří 230 litrů vody

Podle odhadů společnosti ASEKOL mají Češi po šuplících až 8 milionů nepoužívaných vysloužilých mobilních telefonů. Přitom díky opětovnému využití surovin z každých sto recyklovaných mobilů lze ušetřit 2 340 litrů vody, což je dostatečná zásoba pro jednu cisternu s pitnou vodou. Kromě toho téměř 30 litrů ropy, což by bohatě stačilo na cestu z Prahy do Mnichova. Pokud tedy hledáte způsob, jak čas trávený doma využít smysluplně, přebráním staré vysloužilé elektroniky nejen získáte více úložného prostoru, ale zároveň pomůžete životnímu prostředí. Speciální červený kontejner na drobné elektrospotřebiče máte navíc nejspíše kousek od domova.

Číst celé
Doporučujeme Asekol SOLAR Věnuj mobil Věnuj počítač Recyklohraní Červené kontejnery AR Europe Weee Europe
Československého exilu 2062/8, Praha 4
Telefon: +420 234 235 111
E-mail: info@asekol.cz

Ochrana osobních údajů