Za ropu ušetřenou sběrem mobilů bychom čtyřikrát objeli zeměkouli

28. 1. 2016

Další podpořenou organizací je díky projektu Věnuj mobil Charita Zábřeh. Díky aktivitě společnosti Siemens, kdy její zaměstnanci během Týdne země vybrali neuvěřitelných 399 vysloužilých přístrojů, získala nezisková organizace nový mobilní telefon pro své zaměstnance.

Třídění mobilních telefonů výrazně šetří životní prostředí 

Díky tomu, že zaměstnanci sebrali a nechali ekologicky zlikvidovat 399 mobilů, výrazně přispěli ke snížení dopadu na životní prostředí. Ušetřili tím energii, vodu, emise CO2 a řadu dalších komodit. Jen ušetřených 12 539 litrů vody by vystačilo na sprchování čtyřčlenné rodině na víc než 8,5 roku. Za sběr telefonů získal český Siemens od Asekolu certifikaci “Ekologická firma“.

Poděkování ředitele Charity Zábřeh

Darovaný mobilní telefon Samsung bude sloužit vedoucí Mgr. Jitce Šrůtkové. V Zábřehu vede denní stacionář pro mladé lidi s mentálním postižením a psychickým onemocněním OÁZA. V tomto zařízení nacházejí užitečný kontakt se svými vrstevníky, učí se a poznávají nové věci. Smartphone nahradí její stávající dosluhující běžný tlačítkový telefon a bude jí sloužit ke každodennímu kontaktu s uživateli i jejich rodinnými příslušníky. S chytrými funkcemi navíc k efektivnějšímu a rychlejšímu plnění si manažerských povinností a pracovních úkolů. Velmi děkujeme společnosti Siemens Elektromotory Mohelnice a firmě Asekol za poskytnutí tohoto věcného daru,“ říká ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.