Vernisáž fotosoutěže Můj svět

2. 3. 2018

Slzy radosti i dojetí provázely ve čtvrtek 22. února předávání cen vítězům na vernisáži jubilejního desátého ročníku fotosoutěže MŮJ SVĚT, které je ASEKOL dlouholetým partnerem. Výstava bude v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea k vidění zdarma do 8. března. Následně poputuje do Jeseníku, kde bude ke shlédnutí od 10. dubna.

Kromě Martina Židka, za nějž cenu přebral jeho otec, na vernisáž dorazili všichni ocenění. Ceny si tak postupně přebírali z rukou poroty Zbyněk Čech ze Žďáru nad Sázavou, Petr Vlček z Nového Jičína, Libuše Hübnerová z Prostějova, Jana Bednářová z Rajhradu, a Vladimír Herman, Lenka Kopfová a Ludmila Slaninová z Opavy za bouřlivého potlesku, který byl nejhlasitější a nejdelší při předávání ocenění v kategorii Jak to vidím já, určené klientům Charity. Není proto divu, že se oceněné klientky Sociálně terapeutické dílny Radost Lucie Ježková a Jana Hertlová neubránily slzám dojetí.

A protože řada oceněných byla z Opavy, kde také často vznikaly i jejich snímky, výjimečná byla jubilejní opavská vernisáž ještě z jednoho důvodu. Mohli jste se na ní totiž setkat se zajímavým jevem: některé z osob, které jsou zachyceny na dvourozměrných oceněných snímcích, jste mohli zároveň potkat také osobně ve formátu 3D. Patřil mezi ně například nevidoucí masér Wellness centra Charity Opava Saša Jonáš, který je zvěčněn hned na dvou oceněných fotografiích.