Soutěž Seber si tablet zná vítěze!

20. 10. 2014

Žákům 81 českých škol se podařilo vybrat celkem 3,7 tun vysloužilých počítačů v rámci sběrové ekologické soutěže Seber si tablet. Nezisková organizace ASEKOL, která soutěž pořádala, odměnila deset škol novým tabletem.

Soutěž ve sběru starých počítačů probíhala od července do září a zapojilo se do ní více než 80 škol z celé České republiky. Každá škola, která v daném termínu odevzdala alespoň jeden vysloužilý počítač, se zařadila do slosování o deset nových tabletů. Celkově se školám podařilo vybrat 472 vysloužilých počítačů o celkové hmotnosti 3,7 tuny.

„Jsme rádi, že se školám podařil tak skvělý výsledek. Když uvážíme, že už recyklací jediného počítače se uspoří tolik energie, kolik spotřebuje průměrný Čech za osm dní, nebo množství vody, které vystačí na deset sprchování,“ říká Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Soutěže se celkem účastnilo 81 škol. Deset vylosovaných škol ze 7 krajů získalo nový tablet, který do soutěže věnovala společnost ASEKOL. Předávání tabletů proběhnou na konci října a v listopadu.

Seznam vylosovaných škol

ŠKOLA

KRAJ

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice

Jihočeský kraj

Základní škola Pod Vinohrady Uherský Brod

Jihomoravský kraj

Základní škola a Mateřská škola Dolní Dunajovice, okres Břeclav

Jihomoravský kraj

Základní škola Karla Klíče Hostinné

Královéhradecký kraj

Základní škola Orlová – Lutyně

Moravskoslezský kraj

Gymnázium, Třinec

Moravskoslezský kraj

Základní škola Třemošná

Plzeňský kraj

Gymnázium F. Palackého, Neratovice

Středočeský kraj

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno

Středočeský kraj

Konzervatoř, Teplice

Ústecký kraj

Řada škol, které se do soutěže zapojily se účastní dlouhodobého projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. V současnosti se do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět zapojilo více než 3 200 škol z celé České republiky.