OPRAVY ELEKTRA S OPRAVÁRNOU JSOU ZPĚT!

28. 12. 2021

Bezplatné opravy nefunkčních elektrospotřebičů. To je hlavní náplň unikátní akce, která se bude v Opavě konat vždy první sobotu v měsíci, a to až do července 2022! 🙂

Na akci spolupracuje Moravskoslezský kraj s kolektivním systémem ASEKOL, projektem OPRAVÁRNA s.r.o. a Charitou Opava. „Na správné nakládání s elektroodpady kraj přispívá dlouhodobě. Je dobře, že množství vytříděného elektra každoročně stoupá. Pořád ale máme velké rezervy, proto je na místě upozorňovat na to, že fény, varné konvice nebo třeba mikrovlnky do obyčejné popelnice nepatří. Chceme lidem vzkázat, že nefunkční spotřebič se nemusí vždycky vyhodit, někdy je možné jej nechat opravit. Šetří se tím peníze i životní prostředí,“ uvedla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš.

Co se bude opravovat?
„Opravovat budeme menší elektrospotřebiče, jako jsou varné konvice, žehličky, fény, ale také televize nebo mikrovlnky. Na místě opravíme i pračky, lednice nebo třeba myčky. Lidé je k nám ale musí přivézt, výjezdy nejsou v rámci tohoto projektu možné. Opravit umíme také např. fitness zařízení obsahující elektroniku. Řešit ale nebudeme opravy mobilních telefonů ani tabletů,“ sdělil servisní technik OPRAVÁRNY Vojmír Wallin a vysvětlil, že drobné opravy budou zdarma provedeny na místě. U těch náročnějších oprav, vyžadujících delší čas nebo výměnu součástky, se technik s klientem domluví na dalším postupu.

Oprava elektrozařízení bude probíhat po telefonické dohodě se servisním technikem OPRAVNY Vojmírem Wallinem, tel.:+420 799 510 480.

Kdy a kde?
Pozor, v lednu akce proběhne 8.1.2022! Lidé jinak mohou své nefunkční elektrospotřebiče přinést zdarma opravit každou první sobotu v měsíci od 9 do 17:00 hodin do Chráněných dílen Charity Opava na adrese Přemyslovců 3. OPRAVNA bude sídlit v zelené kontejnerové sestavě před areálem Chráněných dílen.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-4.png.

Akce bude probíhat konkrétně v těchto termínech: 

                                                               8.1.2022

                                                               5.2.2022

                                                               5.3.2022

                                                               2.4.2022

                                                               7.5.2022

                                                               4.6.2022

                                                               2.7.2022

A pokud již daný spotřebič nebude možné opravit, můžete ho alespoň předat k ekologické recyklaci přímo v areálu Chráněných dílen. Tím navíc podpoříte i zaměstnanost zdravotně postižených v Chráněných dílnách Charity Opava!