Proběhl již 19. ročník slavnostního udílení cen MOSTY 2022!

21. 6. 2022

Slavnostní galavečer, na kterém probíhalo předávání cen MOSTY 2022, se tentokrát konal v Hradci Králové. Ceny MOSTY každoročně vyhlašuje NRZP (Národní rada osob se zdravotním postižením) v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením a jejich participace.  NRZP je zastřešující nezisková organizace, která od roku 2000 zastupuje zájmy osob se zdravotním postižením a přispívá k integraci osob se zdravotním postižením do společnosti.

Ceny MOSTY jsou udělovány za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Samotná cena je designována v nádherné tématice, je uměleckým ztvárněním mostu z lidských rukou a je vytvořena z glazované keramiky.

Společnost ASEKOL je dlouhodobým hrdým partnerem NRZP, proto na této významné akci nechyběli ani zástupci z naší společnosti. Za ASEKOL se slavnostního předávání cen zúčastnil Obchodní a marketingový ředitel Daniel Šafář, který průběh a organizaci celého večera nemohl vynachválit. Letošní předávání cen se konalo již popatnácté pod patronací Livie Klausové.

Vítězem I. kategorie – instituce veřejné správy – se stalo Statutární město Hradec Králové za výstavbu nového objektu pro rozvoj odlehčovacích služeb a za založení zapsaného ústavu.

Vítězem II. kategorie – nestátní subjekt – se stala společnost Emil Frey za projekt HANDYCARS – komplexní program dopravní mobility pro osoby se zdravotním postižením.

Vítězem III. kategorie – osobnost hnutí osob se zdravotním postižením – se stal Pavel Hejhal. Pavel Hejhal je jedním z malířů, kteří malují ústy pro Nakladatelství UMÚN. Po autonehodě ochrnul na celé tělo a musí být neustále připojen na plicní ventilátor. Pavel svou tvorbou pomáhá získat prostředky i pro handicapované spoluobčany.

Zvláštní cenu ve IV. kategorii převzali zástupci České televize Václav Myslík, ředitel výroby a Vladimír Salzman, vedoucí služeb pro smyslově postižené diváky, za vysoké navýšení tlumočení do českého znakového jazyka v době pandemické krize, z rukou handicapovaného profesionálního závodníka Rally Dakar a ambasadora Unicef Alberta Llovery.

V letošním roce se pořadatel rozhodl udělit mimořádnou cenu za výjimečně vstřícnou a dynamickou spolupráci směřující ve prospěch lidí se zdravotním postižením Společnosti Železnice Slovenskej republiky.  

Na akci nechyběla ani zábavná část v podobě skvělých vystoupení Heleny Vondráčkové a Felixe Slováčka.  Během slavnostního odpoledne proběhla také benefiční dražba obrazu Pavla Hejhala – umělce, který maluje ústy.

Za společnost ASEKOL bychom tímto chtěli pogratulovat všem oceněným. V neposlední řadě také děkujeme Národní radě osob se zdravotním postižením za jejich prospěšnou činnost a přejeme jim mnoho podobných úspěšných akcí a projektů!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je FOTO-383-1623x1080.jpg.