Červený bude červen v Hradci

Červený bude červen v Hradci

17. 6. 2015

Od druhé poloviny června budou do schránek na sídlišti Moravské Předměstí v Hradci Králové distribuovány červené tašky s letáky, které mají občanům připomenout fakt, že vysloužilé elektrické a elektronické spotřebiče je třeba vhazovat právě do červených kontejnerů. Nejen, že tím lidé pomohou životnímu prostředí, ale také podpoří Nadační fond Rovná šance, který od společnosti ASEKOL a.s. získá korunu z každého sebraného kilogramu elektra. Vybrané peníze pak budou investovány na podporu vzdělávání osob se zdravotním postižením.

Pokud nemáte v blízkosti žádný červený kontejner, je možno využít služeb sběrných dvorů, prodejen a servisů elektro, E-boxů (jeden je umístěn přímo v budově Magistrátu města), a nebo i červených popelnic umístěných ve školách, které se zapojily do projektu Recyklohraní.

Červené stacionární kontejnery najdete v Hradci Králové v ulicích: – Baarova, naproti rest. Labská, – Čajkovského, – Foerstrova, u zdrav.střed., – Jungmannova, točna MHD, – M.Horákové, – Mrštíkova, naproti Policii ČR, – Na Občinách, naproti hospodě, – nám. 28.října, OD Tesco, – Pospíšilova, naproti poště, – Průmyslová, – Severní, naproti Severce, – Sokolovská, u parku, – Svitavská, u Alberta, – Štefánikova, u Hvězdy,  – tř. Edv. Beneše, u Alberta,  – tř. Edv. Beneše, u krámku, – Sekaninova, točna MHD, (Pozn.: tučně vyznačeny červené kontejnery na sídlišti Moravské Předměstí), – tř.SNP, křižovatka Blahoslavova, před školou, – V Lipkách, křižovatka Šafaříkova, – Veverkova, – Bratří Štefanů, – Na Brně,  – Pardubická.