Ceny za sběr drobného elektra se rozdávaly v Královéhradeckém kraji

2. 6. 2018

Královéhradecký kraj spolu s kolektivním systémem ASEKOL a.s. vyhlásil jako součást projektu Čistá obec, čisté město, čistý kraj zvláštní kategorii týkající se sběru vysloužilého elektrozařízení.

Cena Královéhradeckého kraje a kolektivního systému ASEKOL je udělována za nejvyšší dosaženou výtěžnost sběru drobného elektra, např. malých domácích spotřebičů, spotřební elektrotechniky, lékařských přístrojů či hraček. V kategorii obcí do 2 000 obyvatel první místo patří obci Lodín, v kategorii obcí od 2 000 do 5 000 obyvatel Rtyni v Podkrkonoší a mezi městy nad 5 000 obyvatel zvítězila Česká Skalice.

Udělena byla i speciální cena za nejvyšší výtěžnost sběru elektra prostřednictvím červených kontejnerů (v přepočtu na obyvatele), kterou za rok 2017 získal městys Nový Hrádek. ASEKOL rozmístil do Královéhradeckého kraje již 285 červených kontejnerů a ve svém úsilí nehodlá polevovat. „V loňském roce se podařilo do ulic města Hradce Králové rozvést dalších padesát červených stacionárních kontejnerů a nyní budeme uspokojovat poptávku menších měst. Konkurence v soutěži bude tedy stále vyšší a šanci mají i menší obce“, říká Karel Vítek, regionální manažer společnosti ASEKOL pro Královéhradecký kraj.