Bez mobilu se již Češi neobejdou

30. 8. 2012

Kolektivní systémy ASEKOL a Elektrowin si nechaly zpracovat další pravidelný průzkum mezi širokou veřejností. Ten ukazuje, jak se lidé staví ke zpětnému odběru elektrozařízení i ke spotřebičům obecně.

Z průzkumu vyplynulo, že Češi mají stále lepší a lepší znalosti o zpětném odběru vysloužilých spotřebičů. 83 % respondentů ví, jak správně postupovat při vyhazování elektra a 90 % lidí to považuje za přínos pro životní prostředí. Ukazuje se však, že stále třídí jen necelá polovina, byť i to je zlepšení oproti minulému roku. Pozitivní informací je, že 60 % Čechů zná červené kontejnery na drobné elektro. „Obecně lze říci, že zájem o ochranu životního prostředí se stále zvyšuje. S tím narůstá i zvýšená poptávka o informace spojené s tříděním elektra, podle průzkumu o ně tři čtvrtě populace stojí,“ vysvětluje Hana Ansorgová ze společnosti ASEKOL.

Zajímavostí je, že Češi uvádějí, že by se již neobešli bez mobilních telefonů. Velké domácí spotřebiče jsou pro život samozřejmostí, ale stále více Čechů uvádí, že si nedokáží představit život bez moderních vymožeností, jako jsou smartphony či tablety.