ASEKOL BYL PARTNEREM UMĚLECKÉ INSTALACE Z ELEKTROODPADU!

20. 7. 2023

ASEKOL si zakládá na spolupráci s různými umělci, kteří propojují estetiku s udržitelností a ekologií, oslovují tak širší publikum a přinášejí nové perspektivy vnímání odpadu, recyklace a udržitelnosti. Z toho důvodu také kolektivní systém ASEKOL stále rozvíjí projekt Umění třídit – jedná se o koncept, který propojuje, estetiku, kreativitu a environmentální odpovědnost.

V rámci Prague Quadriennale se v Národní galerii v Praze konala výstava, která představovala soubor uměleckých médií jako jsou různé umělecké instalace, díla, sochy, videa, interaktivní prezentace apod. Součástí této výstavy byla i umělecká instalace díla ASSEMBLE věhlasné australské umělkyně Suzon Fuks, jejíž partnerem byla právě společnost ASEKOL.

Umělecké dílo bylo kompletně utvořeno z vysloužilých elektrospotřebičů nebo jejich součástí a bylo kombinací inovativních a kreativních přístupů umělkyně k využití elektroodpadu. Tato umělecká transformace součástek vysloužilých elektrospotřebičů zaujala nejen svou estetikou, ale také diváky přiměla zamyslet se nad tím, jak důležité je to, aby vysloužilé spotřebiče nekončily ve volné přírodě ani na skládkách, ale aby byly správně třízeny a následně recyklovány. Součástí výstavy byly také různé diskuze, workshopy a prezentace, které podnítily veřejnou debatu o reuse aktivitách, problematice elektroodpadu a recyklaci.

Věříme, že výstava zaujala nejen inspirujícím uměleckým dílem, ale přinesla i výzvu k ochraně životního prostředí.:) Na fotografie z výstavy se podívejte v naší galerii. 🙂

This image has an empty alt attribute; its file name is khjro-1024x683.jpg