ASEKOL si z Milána přivezl zlatou medaily a umístění mezi TOP 10 evropskými obchodními společnostmi

Nezisková společnost ASEKOL reprezentovala Českou republiku v mezinárodní soutěži European Business Award a z finále soutěže v Miláně veze umístění mezi top desíti evropskými společnostmi. Třešničkou na dortu je získání ceny Stuha Cti. Tedy prvního místa v kategorii Environmentální a udržitelný rozvoj. Tu získala za svůj nápad – vývoj, výrobu a umístění venkovních sběrných nádob na vysloužilé elektrozařízení. Tato nádoba nemá v Evropě obdoby a v České republice jich je nyní již 2 477. Je to obrovský úspěch.

Číst celé

Hlasujte pro Strom roku 2016. Nově i nefunkčním mobilem

Od středy 15. června můžete v celostátní anketě Strom roku 2016 vybírat strom s nejzajímavějším příběhem. Stane se jím dub, pod nímž sedával Masaryk, borovice připomínající vraždu faráře, kaštan Járy Cimrmana nebo jiný z dvanácti finalistů? Cílem ankety, kterou letos již po patnácté pořádá Nadace Partnerství, není jen upozornit na zelené velikány, ale také získat finance na jejich ošetření či nové výsadby. Vybraného finalistu podpoříte zasláním dárcovské SMS nebo zakoupením a vyplněním hlasovacího archu. Nově je možné hlasovat také odevzdáním starého mobilu do sběrné nádoby kolektivního systému ASEKOL v místě, kde finalista roste. Podrobnosti o anketě jsou dostupné na www.stromroku.cz nebo na www.venujmobil.cz.

Číst celé

Za 10 let se Češi zlepšili trojnásobně. Stále však 3 x více starého elektra skončí v běžném odpadu.

Češi loni prostřednictvím kolektivního systému zpětného odběru vysloužilého elektrozařízení ASEKOL odevzdali celkem úctyhodných 17 742 tun elektra. To je přibližně 1,67 kilogramu na jednoho Čecha ročně. Stále je ale co zlepšovat. V Norsku činí roční zpětný odběr elektrozařízení až 30 kg ve Švédsku 20 kg. Kde tedy v ČR končí staré elektrozařízení? Podle odhadů* skončí ročně průměrně 5 kg drobného elektrozařízení na osobu v běžném domovním odpadu. A zbytek skladujeme doma, na chatách, ve sklepech a garážích.

Číst celé

ASEKOL SK získala licenci na provozování kolektivního systému

Společnost ASEKOL SK získala na základě §89, ods. 1, písm. b zákona č. 79/2015 o odpadech, autorizaci Ministerstva životního prostředí. Získala tak licenci na provozování kolektivního systému. Naše slovenská sestra ASEKOL SK bude pro výrobce zabezpečovat plnění legislativních povinností, kterými jsou zabezpečení zpětného odběru elektrozařízení a recyklace elektroodpadů. Pro spotřebitele i klienty na Slovensku to znamená další významné rozšiřování sběrné sítě pro sběr elektroodpadu.

Číst celé
Doporučujeme Asekol SOLAR Věnuj mobil Věnuj počítač Recyklohraní Červené kontejnery AR Europe Weee Europe
Československého exilu 2062/8, Praha 4
Telefon: +420 234 235 111
E-mail: info@asekol.cz