Za 10 let se Češi zlepšili trojnásobně. Stále však 3 x více starého elektra skončí v běžném odpadu.

Češi loni prostřednictvím kolektivního systému zpětného odběru vysloužilého elektrozařízení ASEKOL odevzdali celkem úctyhodných 17 742 tun elektra. To je přibližně 1,67 kilogramu na jednoho Čecha ročně. Stále je ale co zlepšovat. V Norsku činí roční zpětný odběr elektrozařízení až 30 kg ve Švédsku 20 kg. Kde tedy v ČR končí staré elektrozařízení? Podle odhadů* skončí ročně průměrně 5 kg drobného elektrozařízení na osobu v běžném domovním odpadu. A zbytek skladujeme doma, na chatách, ve sklepech a garážích.

Číst celé

ASEKOL SK získala licenci na provozování kolektivního systému

Společnost ASEKOL SK získala na základě §89, ods. 1, písm. b zákona č. 79/2015 o odpadech, autorizaci Ministerstva životního prostředí. Získala tak licenci na provozování kolektivního systému. Naše slovenská sestra ASEKOL SK bude pro výrobce zabezpečovat plnění legislativních povinností, kterými jsou zabezpečení zpětného odběru elektrozařízení a recyklace elektroodpadů. Pro spotřebitele i klienty na Slovensku to znamená další významné rozšiřování sběrné sítě pro sběr elektroodpadu.

Číst celé

ASEKOL nově partnerem UberRECYCLE

Máte-li doma nebo v kanceláři vysloužilé elektrospotřebiče, máte ve dnech 22. 4. a 23. 4. od 10.00 do 14.00 hodin mimořádnou možnost, nechat se je odvézt "od stolu". Stačí otevřít ve vašem telefonu aplikaci Uber a jedním tlačítkem si zdarma objednat odvoz starých elektrospotřebičů. Projekt UberRECYCLE a ASEKOLU je příspěvkem k letošním oslavám Dne Země, kdy se digitální logistické technologie Uber spojily s kapacitami a zkušenostmi našeho kolektivního systému.

Číst celé
Doporučujeme Asekol SOLAR Věnuj mobil Věnuj počítač Recyklohraní Červené kontejnery AR Europe Weee Europe
Československého exilu 2062/8, Praha 4
Telefon: +420 234 235 111
E-mail: info@asekol.cz