Soutěž ASEKOL ve sběru elektrozařízení v Jihomoravském kraji ovládly obce Dobšice, Modřice a Žabovřesky

29. 11. 2019

Kdo v Jihomoravském kraji třídí nejlépe jsme se mohli dozvědět 28.11.2019 v Brně, kde na hradě Špilberk proběhlo slavnostní vyhlášení dalšího ročníku sběrové soutěže obcí a měst Jihomoravského kraje. Soutěž ,, My třídíme nejlépe“ vyhlašuje několik kategorií, ve kterých oceňují obce v kraji dle velikosti a množství vytříděného odpadu.

V rámci cen udělovaných kolektivním systémem ASEKOL získala ocenění obec Dobšice kategorii do 3 000 obyvatel, kde v uplynulém roce každý obyvatel průměrně odevzdal takřka 5 kg vysloužilého elektra. V další kategorii obcí nad 3 000 obyvatel zvítězily Modřice. Vedle klasických kategorií bylo vyhlašováno i zvláštní ocenění v kategorii Zpětný odběr elektrozařízení a baterií. Výhru si pro skvělé výsledky v oblasti třídění elektra odnesla městská část Brno Žabovřesky.

„V létě 2017 jsme v naší městské části umístili 10 kusů červených kontejnerů na sběr vyřazeného elektrozařízení a baterií společnosti ASEKOL, jako další rozšíření možností pro naše občany, jak lépe třídit odpad. Bylo velmi příjemným překvapením, jak jsou tyto kontejnery využívány. Za necelý rok 2019 se z těchto kontejnerů sebralo 11 256 kg vyřazeného elektromateriálu a baterií. Jak je vidět, byl to krok správným směrem“ hodnotí místostarosta městské části Mgr. Filip Leder.

„Sesbírat více než jednu tunu drobného elektrozařízení z jednoho kontejneru, je úžasný výsledek. Je vidět, že občané Žabovřesk vzali kontejnery za své a využívají je v maximální možné míře. Poděkování patří nejen odpovědně třídícím občanům, ale i vedení městské části za aktivní a pozitivní přístup, který bohužel, ani v dnešní době není běžný“ dodává regionální manažer ASEKOLU Dan Hladilín.