Nejlepší sběrné dvory jsou v Čelákovicích a Pacově

9. 11. 2015

O výsledcích v anketě rozhodlo 80 tisíc lidí, dva z nich vyhráli mobilní telefon Po více než tříměsíčním hlasování zná soutěž Sběrný dvůr roku 2015 své výherce. V kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel zvítězil sběrný dvůr v Čelákovicích, mezi obcemi do 10 tisíc obyvatel bodoval dvůr v Pacově. V těchto sběrných dvorech se lidé nemusí obávat propíchnuté pneumatiky od střepů, odmítnutí, neochotné obsluhy či nedodržované otevírací doby. Naopak se zde mohou spolehnout na ochotnou obsluhu, přívětivou pracovní dobu i široký rozsah odebíraných komodit. Vítězné dvory získají finanční odměnu na svůj další rozvoj.

Sběrný důr roku vybíralo od letošního července ve stejnojmenné soutěži téměř 80 tisíc hlasujících z řad běžných uživatelů dvorů, tedy široké veřejnosti. Soutěž pořádala nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení.

„Vysloužilé elektrospotřebiče svážíme z téměř 1 300 sběrných dvorů. Víme proto, jak důležité je příjemné prostředí, vstřícná obsluha a kvalitní služby. Také však víme, že tomu tak bohužel není všude. Proto jsme uspořádali tuto soutěž, jejímž cílem bylo nejen nalezení toho nejlepšího dvora, ale také získání zpětné vazby veřejnosti. Oba cíle se nám díky obrovskému počtu hlasujících podařilo splnit,“ komentuje výsledky Martina Ďaďová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Ideální sběrný dvůr by měl být co nejdostupnější, uklizený, s ochotnou obsluhou, přívětivou otevírací dobou a širokým rozsahem odebíraných komodit. Tato kritéria podle hlasujících nejlépe splnily dva sběrné dvory. Kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel ovládl sběrný dvůr ve středočeských Čelákovicích v ulici Mochovská. Ten od společnosti ASEKOL získá dotaci ve výši 50 tisíc korun. Mezi obcemi s počtem obyvatel menším než 10 tisíc zvítězil sběrný dvůr v ulici Nádražní v Pacově v Kraji Vysočina. Ten obdrží dotaci ve výši 30 tisíc Kč.

„Odměna je určena k dalšímu zlepšování služeb a rozvoji sběrných dvorů. Je také motivací pro ostatní provozovatele sběrných míst, aby poskytované služby nabízeli v co nejvyšší možné kvalitě,“ říká Martina Ďaďová.

Souběžně s hlasováním o nejlepší sběrný dvůr se lidé mohli také zařadit do slosování o dva chytré mobilní telefony. Jejich novými majiteli se stali Martin Konvalina a Michaela Valachová.

Kontaktní osoba

Jméno: Martina Ďaďová

Funkce: manažerka komunikace

Telefon: 702 148 327

E-mail: [email protected]