100 kontejnerů vyrobila Chráněná dílna v Odrách, dalších 100 ji čeká

5. 1. 2017

Kontejnery na staré elektro výrazně usnadňují třídění a šetří peněženky občanům. Vánoce v Odrách na Olomoucku oslavili také prací, ale rádi. Chráněná dílna Odry, která nyní zaměstnává přes 35 osob znevýhodněných na trhu práce, získala významnou zakázku na výrobu červených kontejnerů na elektroodpad. Venkovní nádoby na sběr starého elektra vyvinul kolektivní systém ASEKOL, který se zabývá sběrem vysloužilého elektrozařízení a dlouhodobě podporuje zaměstnávání lidí s jakýmkoli znevýhodněním. Zakázku na výrobu vyhrály Strojírny Loštice. Montáž kontejnerů pak zajišťuje právě Chráněná dílna v Odrách, která uspěla ve veřejném výběrovém řízení a do konce roku má za úkol připravit do oběhu 200 ks nových červených kontejnerů. Práce v dílně jsou již v plném proudu, hotovo je nyní 100 červených kontejnerů, které budou postupně umístěny v regionech po celé České republice.

„Jsme za tak rozsáhlou zakázku rádi. Díly a jednotlivé součástky kontejnerů přijdou ze Strojíren Loštice a naší prací je kontejnery zkompletovat. Máme za sebou první polovinu práce, ale již nyní díky zakázce můžeme plánovat například modernizaci našeho provozu,“ říká Zdeněk Mateiciuc, vedoucí chráněné dílny.

„Pracovníci chráněné dílny Odry mají nyní za sebou kompletaci prvních 100 kontejnerů a jsme opravdu spokojeni. S jejich přístupem i velmi vysokou kvalitou odvedené práce,“ říká Martina Martínková, tisková mluvčí ASEKOLu. Spolupráce bude dále pokračovat. Objednáno je celkem 200 kontejnerů a další zakázky budou následovat během roku 2017.

Červený kontejner na elektroodpad – nápad českých vývojářů

V pořadí již pátý prototyp červeného kontejneru je bezpečný a odolný proti poškození, vykradení i převrácení.  V České republice jich je nyní rozmístěných již 2 602. Kde je nejbližší sběrná nádoba občané jednoduše zjistí na www.cervenekontejnery.cz.

V čem je kontejner unikátní?

Výrazně usnadňuje sběr a třídění starého elektrozařízení, které jinak občané hází do směsného odpadu. A také šetří peněženky občanům i obcím.