Red Bag - červená taška do schránek domácností

Likvidace drobného elektrozařízení vhozeného do kontejneru se směsným odpadem znamená pro obec náklady navíc a pro životní prostředí katastrofu. ASEKOL se snaží obcím pomáhat a informovat občany o výhodách třídění a recyklace elektrozařízení, zahušťuje sběrnou síť, aby lidé s drobným elektrem nemuseli vážit cestu až na sběrný dvůr, dokonce ve vybraných městských částech a obcích roznáší červené igelitky do schránek domácností a připomíná existenci červených kontejnerů.

Projekt roznosu červených igelitek do schránek domácností jsme nazvali REDBAG!

Po dohodě s obcí nebo městem, rozneseme do domácností stovky, někdy tisíce červených tašek a informačních letáků. Na přiloženém letáku jsou vždy uvedeny lokality, kde obyvatelé ve svém okolí naleznou červené kontejnery na drobná elektrozařízení. Členové domácností tak mohou vložit nepotřebné elektrospotřebiče do červených tašek a odnést je do červených kontejnerů.

Celá akce podporuje třídění nefunkčního elektrozařízení a tím i snižuje negativní dopad na životní prostředí. Novinkou této akce je letos i soutěž o mobilní telefon, její pravidla jsou k nalezení také na přiložených letáčcích. (V jednotlivých městech se liší.)

Červené kontejnery slouží k odkládání výhradně drobných elektrozařízení typu kalkulačka, telefon, rádio, klávesnice apod. Větší vysloužilá elektrozařízení (např. televize, monitor, vysavač apod.) je nutné zanést do sběrného dvora a neodkládat je k červeným kontejnerům.

Produktový list - REDBAG.

Československého exilu 2062/8, Praha 4
Telefon: +420 234 235 111
E-mail: info@asekol.cz

Ochrana osobních údajů