Soutěž o titul Aktivní obec

Boj o 20 000 Kč již skončil a známe krajské vítěze soutěže AKTIVNÍ OBEC 2018.

Soutěž o titul AKTIVNÍ OBEC začala letos již prvním dubnovým dnem, skončila posledním dnem v září 2018. Oproti loňskému roku bylo prodlouženo její trvání ze tří na šest měsíců. U přihlášených obcí evidujeme průměrný nárůst sběru vyřazených elektrozařízení v červených kontejnerech o 9 %. U třiceti obcí, které se umístily na horních příčkách, byl nárůst dokonce přes 10 %.

Obce a města České republiky měly možnost získat 20 000 Kč za vítězství v druhém ročníku soutěže AKTIVNÍ OBEC. Soutěž podporuje sběr vysloužilých elektrozařízení v červených kontejnerech a motivuje obce k podpoře osvěty týkající se důležitosti zpětného odběru a recyklace starých elektrospotřebičů. Většina drobného elektra a baterií bohužel stále končí v komunálním odpadu, místo aby je lidé vhazovali do specializovaných červených kontejnerů, nebo je odnášeli na sběrné dvory, odkud putují k recyklaci.

Tabulka krajských vítězů soutěže AKTIVNÍ OBEC 2018

Jihočeský kraj Kamenný Újezd
Jihomoravský kraj Bučovice
Karlovarský kraj Jáchymov
Kraj Vysočina  Ždírec nad Doubravou
Královéhradecký kraj Jičín
Liberecký kraj Liberec
Moravskoslezský kraj Příbor
Olomoucký kraj Prostějov
Pardubický kraj Přelouč
Plzeňský kraj Chodský Újezd
Středočeský kraj Kutná Hora
Ústecký kraj Jirkov
Zlínský kraj Zlín

Pravidla soutěže

Nejprve se musíte přihlásit do soutěže emailem na soutez@asekol.cz. Učinit tak můžete po vyhlášení soutěže, nebo kdykoli jejím v průběhu, až do posledního dne. Email pište ve formátu: Název obce; IČ obce; Počet obyvatel; Kontaktní osoba; Email; Telefon. Jako předmět emailu uveďte „Aktivní obec

Následně Vám bude potvrzeno zaevidování do soutěže

Cílem je získat co nejvíce bodů v následujících oblastech:

  1. Výtěžnost sběru. Bude hodnocena nejvyšší výtěžnost při svozech v předem daném období. Přidělené body jsou rovny dosažené výtěžnosti v kg/obyvatele a svoz.
  1. Propagace zpětného odběru v červených kontejnerech, opět v předem určeném období. Na webu http://www.cervenekontejnery.cz v sekci „Ke stažení“ jsou k dispozici články pro publikování v místním periodiku nebo na webu obce. Při publikování článku na webu obce odešlete odkaz na umístění článku na email soutez@asekol.cz. Při publikování článku v místním periodiku odešlete scan příslušné stránky na email soutez@asekol.cz. Za umístění článku na
  • webové stránky 1 bod
  • do tištěného místního periodika 1 bod
  • na sociální sítě - facebook, twitter, instagram 1 bod 

Celkově tedy maximálně 3 body

Navýšení průměrné výtěžnosti (kg/obyvatele) jednoho svozu, oproti průměru za posledních 6 měsíců. Navýšení alespoň o 10 % znamená zisk 1 bodu.

První ročník 2017

Prvního ročníku soutěže s názvem AKTIVNÍ OBEC se zúčastnilo téměř 90 obcí a objem vysbíraných elektrozařízení se jen za červen zvýšil meziročně o 15%.

Od května do července loňského roku probíhal 1. ročník soutěže AKTIVNÍ OBEC, do které se mohly přihlásit obce z celé České republiky. Body mohly získat jak aktivním sběrem starého elektrozařízení do červených kontejnerů v dané obci, tak propagací zpětného odběru do červených kontejnerů na webových stránkách obce nebo v místním periodiku.

Více informací o ročníku 2017.

 

Československého exilu 2062/8, Praha 4
Telefon: +420 234 235 111
E-mail: info@asekol.cz

Ochrana osobních údajů