Dětské domovy

Nezisková organizace ASEKOL se snaží co nejvíce pomáhat tam, kde je to skutečně třeba. Již několik let se její pozornost zaměřuje na děti z dětských domovů.

Projekt Věnuj mobil

Věnuj mobil, unikátní sběrová akce probíhající od roku 2008. Zaměřuje se, jak název vypovídá, na nepoužívané mobilní telefony, kterých je v českých domácnostech přes 8 milionů. Vybrané telefony ASEKOL předá k recyklaci.

Projekt je zaměřen na domácnosti  a firmy, kdy se během celého roku pořádají osvětové akce o nutnosti a důležitosti třídění drobného elektrozažízení, mezi které mobilní telefony samozřejmě patří.

Partnerské organizace projektu

V rámci akcí ve firmách a na vybraných akcích pro veřejnost pak za každých 100 vybraných starých telefonů věnuje ASEKOL 1 nový telefon organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI.

Druhou organizací se kterou jsme navázali dlouhodobou spolupráci je Nadací Partnerství a jejich projekt Strom Roku, ve které soutěžícím umožňujeme hlasovat starým mobilním telefonem.

 

Projekt Věnuj počítač

Doplňkovou sběrovou akcí je Věnuj počítač, další dlouhodobý projekt společnosti ASEKOL. Již od roku 2011 se zaměřuje na sběr nepoužívaných počítačů, které leží ladem v českých firmách a domácnostech. Cílem projektu je motivace firem i jedinců, aby nepoužívané přístroje odevzdávali k odborné ekologické recyklaci.

Československého exilu 2062/8, Praha 4
Telefon: +420 234 235 111
E-mail: info@asekol.cz

Ochrana osobních údajů