Výzva 30 dní pro zemi

23. 9. 2021

Zoologická zahrada v Liberci ve spolupráci s Libereckých krajem pořádá výzvu „Třicet dní pro Zemi“ a chce tak hravou formou motivovat k tomu, abychom se nejméně měsíc chovali zodpovědněji k životnímu prostředí.

Do výzvy se mohou zapojit jak jednotlivci, tak skupiny a princip této výzvy spočívá v tom, že se můžete inspirovat nějakým z předem daných úkolů výzvy a splnění výzvy postupně zaznamenávat do záznamového listu. Po ukončení výzvy stačí vyplnit dotazník o dosažených úspěších. Oba dokumenty jsou k dispozici ke stažení zde.

Součástí této výzvy je 30 úkolů a jedním z nich je v rámci dlouhodobé spolupráce ZOO Liberec a společnosti ASEKOL do výzvy zařazen i úkol, který spočívá v třídění elektrospotřebičů. Mezi další úkoly výzvy, které můžete vyzkoušet je např. oprava starší použité věci, tak aby mohla sloužit k dalšímu použití, recyklace nepotřebného oblečení, vysazení stromu, výroba ptačí budky, nevyhazování žádného jídla, nepoužívání plastových pytlíků a tašek, nákup produktů od místního farmáře nebo třeba pozorování a vnímání přírody okolo sebe.

Více informací o výzvě a o tom, jak se do výzvy zapojit najdete zde.

Zdroj: ZOO Liberec