Vysloužilé mobilní telefony zaměstnanců společnosti Canon posloužily dobré věci díky projektu Remobil

Vysloužilé mobilní telefony zaměstnanců společnosti Canon posloužily dobré věci díky projektu Remobil

26. 10. 2020

Zaměstnanci společnosti Canon nezapomínají na druhé ani v době koronaviru a již po několikáté ukázali, jak je možné společnými silami přispět na charitativní účely a zároveň chránit přírodu. Společnost Canon darovala celkem 37 vysloužilých mobilních telefonů na projekt Remobil, jehož hlavním partnerem je kolektivní systém ASEKOL. Celá sbírka se uskutečnila v neuvěřitelně krátkém čase, necelého půl roku od poslední sbírky. Příspěvek za odevzdané mobilní zařízení poputuje na aktivity Jedličkova ústavu. Odevzdání mobilních zařízení v rámci projektu Remobil navíc šetří i přírodu. Odevzdáním 37 mobilních telefonů se uspořilo například 1 106 litrů pitné vody. „Telefony nyní budou předány certifikovaným zpracovatelům. Díky moderním způsobům zpracování se z mobilních telefonů získají jednotlivé vyseparované materiály, které poslouží k výrobě nových zařízení.“ popisuje proces recyklace Daniel Šafář, obchodní a marketingový ředitel společnosti ASEKOL. Slavnostní předání mobilních telefonů zástupcům projektu Remobil proběhlo v Modřanském sídle firmy ASEKOL ve čtvrtek 24.9. 2020.

Společnost Canon své zaměstnance pravidelně vzdělává na téma recyklace elektrozařízení a podporuje zodpovědné smýšlení ve vztahu k životnímu prostředí. „Zájem našich zaměstnanců o environmentální projekty jako je Remobil je vždy vysoký. To nám potvrzuje, že edukační akce, které pořádáme s naším partnerem ASEKOL, mají význam.“ chválí přístup svých zaměstnanců Lucie Němcová, Procurement manager firmy Canon.

Za dobu existence pomohl projekt Remobil k ekologické recyklaci 37 239 mobilních telefonů a daroval více než 370 000 Kč na charitativní projekty. „Pokaždé nám udělá radost, když můžeme zprostředkovat pomoc potřebným a zároveň chráníme životní prostředí. Naším nejbližším cílem je vysbírat 100 000 mobilních telefonů.“ komentuje Miloš Polák, zakladatel projektu Remobil.