Vysloužilé mobilní telefony zaměstnanců společnosti Canon posloužily dobré věci díky projektu Remobil

26. 10. 2020

Zaměstnanci společnosti Canon nezapomínají na druhé ani v době koronaviru a již po několikáté ukázali, jak je možné společnými silami přispět na charitativní účely a zároveň chránit přírodu. Společnost Canon darovala celkem 37 vysloužilých mobilních telefonů na projekt Remobil, jehož hlavním partnerem je kolektivní systém ASEKOL. Celá sbírka se uskutečnila v neuvěřitelně krátkém čase, necelého půl roku od poslední sbírky. Příspěvek za odevzdané mobilní zařízení poputuje na aktivity Jedličkova ústavu. Odevzdání mobilních zařízení v rámci projektu Remobil navíc šetří i přírodu. Odevzdáním 37 mobilních telefonů se uspořilo například 1 106 litrů pitné vody. „Telefony nyní budou předány certifikovaným zpracovatelům. Díky moderním způsobům zpracování se z mobilních telefonů získají jednotlivé vyseparované materiály, které poslouží k výrobě nových zařízení.“ popisuje proces recyklace Daniel Šafář, obchodní a marketingový ředitel společnosti ASEKOL. Slavnostní předání mobilních telefonů zástupcům projektu Remobil proběhlo v Modřanském sídle firmy ASEKOL ve čtvrtek 24.9. 2020.

Společnost Canon své zaměstnance pravidelně vzdělává na téma recyklace elektrozařízení a podporuje zodpovědné smýšlení ve vztahu k životnímu prostředí. „Zájem našich zaměstnanců o environmentální projekty jako je Remobil je vždy vysoký. To nám potvrzuje, že edukační akce, které pořádáme s naším partnerem ASEKOL, mají význam.“ chválí přístup svých zaměstnanců Lucie Němcová, Procurement manager firmy Canon.

Za dobu existence pomohl projekt Remobil k ekologické recyklaci 37 239 mobilních telefonů a daroval více než 370 000 Kč na charitativní projekty. „Pokaždé nám udělá radost, když můžeme zprostředkovat pomoc potřebným a zároveň chráníme životní prostředí. Naším nejbližším cílem je vysbírat 100 000 mobilních telefonů.“ komentuje Miloš Polák, zakladatel projektu Remobil.