Svitavané se ve velkém zbavovali starých počítačů

15. 11. 2013

Obyvatelé Svitav a okolí měli od srpna do konce října šanci udělat něco pro životní prostředí a zároveň vyhrát zajímavé ceny. Stačilo se zúčastnit soutěže Odevzdej starý počítač, kterou pořádala společnost LIKO SVITAVY za finanční podpory z Fondu ASEKOL v programu Osvěta.

Během tří měsíců konání soutěže obyvatelé Svitav a okolí odevzdali ve sběrném dvoře v Olomoucké ulici 85 kusů kompletních vysloužilých počítačů. Využili tak šance udělat dobrý skutek a zároveň se zařadili do slosování o zajímavé ceny.

„Naší snahou bylo pozitivně motivovat občany, aby se zapojili do třídění elektroodpadu. A právě počítač je komoditou, která dnes nechybí ve většině domácností,“ vysvětluje Josef Gestinger, technický náměstek společnosti LIKO SVITAVY . 

„Z tzv. environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL navíc vyplývá, že už recyklace jednoho notebooku ušetří téměř 7 litrů ropy, které se tak nemusí zbytečně vytěžit, nebo zhruba 390 litrů vody, jež odpovídají 30 cyklům myčky na nádobí,“ upřesňuje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Hlavní cenu, zbrusu nový notebook, si odnesla Lenka Makovská. Dalších devět šťastlivců získalo tablety nebo externí disky. Zvláštní cenu, elektronické varhany, si pro svou školu ZŠ T. G. Masaryka odnesl i její ředitel Jiří Sehnal, za velmi vstřícný postoj k této soutěži.

(obrázek)

Jednu z cen získala i malá Agátka Sehnalová. Foto: Zuzana Pustinová