Sbírej a vyhraj!: Lidé odevzdali téměř 15 tisíc kusů starého elektra

11. 3. 2013

Velká sběrová soutěž Sbírej a vyhraj!, která měla dále zvýšit povědomí občanů o třídění elektra, zná své vítěze. V každém kraji společnost ASEKOL odměnila jednoho šťastlivce tabletem Samsung a další čtyři výherce hodnotnými cenami. Téměř tři tisícovky soutěžících vybraly celkem 14 555 kusů starých spotřebičů, zejména drobné elektro, jako mobily, počítačové myši a klávesnice. Nejvíce se snažili občané Moravskoslezského a Ústeckého kraje.

Za každých pět starých spotřebičů donesených na sběrný dvůr dostali soutěžící cenná razítka do herního letáku a s tím se pak mohli účastnit velkého slosování. Soutěž Sbírej a vyhraj!, která probíhala od listopadu loňského roku do letošního února, nakonec rozdělila mezi občany 14 tabletů Samsung a dalších 56 cen (fotoaparáty, DVD přehrávače, MP4 a foto rámečky) v celkové hodnotě více než 250 tisíc Kč. Losovalo se za každý kraj a odměňovalo se pět vylosovaných šťastlivců. 

„Zájem občanů nás potěšil. Někteří nám dokonce poslali i deset letáků, což znamená, že museli odevzdat na padesát starých spotřebičů. Je to důkaz, že v domácnostech zůstává stále velké množství nefunkčních spotřebičů, které je možné získat k recyklaci,“   říká spokojeně Hana Ansorgová, manažerka soutěže z neziskové organizace ASEKOL. Ta se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu a mimo jiné provozuje například známé červené kontejnery.

Jedním z nových majitelů tabletu se stal také Daniel Bobvoš z Hrádku nad Nisou, vítěz Libereckého kraje, který se o soutěži dozvěděl z měsíčníku Hrádecko.