Roadshow “Najdi si svůj červený kontejner” dospěla do konce

4. 10. 2012

Červeno-elektro-recyklační turné nakonec slavilo úspěch v 56ti městech po celé České republice Snažili jsme se naučit vše o recyklování a červených kontejnerech nejen školáčky a starší školou povinné, ale i dospělé obyvatele měst.

Už teď víme, že jsme vybrali za podzimní část turné přes dalších 15 000 kusů vysloužilých elektrospotřebičů. V tuto chvíli zpracováváme seznamy všech lidí, kteří nám donesli na náměstí své staré elektro. Během příštího týdne budeme znát vítěze který nám donesl nejvíce kusů v podzimní části i vylosovaného šťastlivce za celou roadshow. Oba si odnesou zbrusu nový telefon Samsung Galaxy ACE.

Závěrečné tři dny posledního týdne jsme navštívili města v podhůří Orlických hor: Žamberk, Českou Třebovou a Choceň. Za celé tři měsíce snad nebyl takový nával škol a dětí jako za tyto poslední dny. Za jeden den přišlo vždy více než 20 tříd a opovažujeme se tvrdit, že v každém městě jsme si vzali do parády více jak 1 000 dětí. Všechny byly nadšené ze soutěží, z drobných dárků a velmi aktivní při vědomostní přednášce o recyklování elektroodpadů a třídění odpadu obecně. Podzim se již hlásí o slovo, takže někde bylo i dost chladno, což nepotěšilo děti v Žamberku, kde ještě do programu střídavě pršelo, ale jinak prokukovalo na náměstích sluníčko a bylo cítit babí léto. Všude nám občané nosili elektro ke sběru, dokonce přitlačili i sekačku na trávu obloženou dalším elektrem. Červený tým se rozloučil v Chocni velmi atraktivní soutěží (“vyjmenujte během 20 vteřin 10 věcí, které do červeného kontejneru patří!”) o poslední ceny, co nám ještě kupodivu zbyly a ovládl tím celé náměstí. Odjížděli jsme a nebyl na náměstí nikdo, kdo by nevěděl o existenci červeného kontejneru a co se do něj hází.

Sběru a červené zdar, těšíme se na Vás při dalších akcích ve Vašem městě, nebo v blízkém okolí…

Červený tým.