V Kraji Vysočina pomáhá repasované elektro znevýhodněným rodinám

21. 12. 2017

V Kraji Vysočina během podzimu proběhly aktivity tématicky zaměřené na zpětný odběr elektrospotřebičů s vazbou na charitativní sběrový projekt s názvem „Věnuj mobil“. Cílem bylo zvýšit povědomí občanů o předcházení vzniku odpadů, správném nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči a podpora sociálně znevýhodněných rodin v kraji.

Z vytříděných starých a vysloužilých mobilních telefonů je cca 10% vhodných k repasování, tj. po vyčištění a drobných opravách mobil může sloužit dál. V roce 2011 se v Kraji Vysočina podařilo předat k využití 300 ks repasovaných mobilů dětem v pěstounských rodinách, v roce 2013 to bylo 21 ks mobilů a 41 repasovaných počítačů neziskovým organizacím. Letos bylo ve spolupráci se sociálními odbory sedmi pověřených obcí předáno 69 kusů repasovaných smart phonů do rodin se sociálním znevýhodněním. 

 

Prostřednictvím projektu „Věnuj mobil“ bylo v celé České republice sebráno přes 121 000 mobilů a repasovaný telefon udělal radost 1 210 občanům, kteří by si ho jinak nemohli dovolit.

Více o projektu “Věnuj mobil” naleznete zde.