Praha v červeném zaplnila v sobotu Žluté lázně

26. 6. 2017

Tuto sobotu mohli účastníci akce Praha v červeném nosit své drobné elektro do červeného kontejneru ve žlutých lázních a zúčastnit se tak soutěže o chytrý telefon. Mladší účastníci navíc plnili různé disciplíny za které získávali razítka, která v závěru vyměnili za hodnotné dárky.

Ti starší, ať už zdraví nebo hednikepovaní sportovci společně závodili v cyklomaratonu a nebo v kvadriatlonu. Více než dvě desítky soutěžních týmů si tak vyzkoušeli disciplíny jako plavání, střelbu, jízdu v kanoi nebo na kole.

Na diváky čekala zkouška jízdy na handbiku, řízení ručního vozidla, exhibice paraboxu i kravmaga, módní přehlídka bez bariér nebo také večerní show Ondřeje Rumla.

Kdo za námi dorazil na červený stánek ASEKOL, vyzkoušel si hod mobilem do červené popelnice. Náš červený tým navíc navštívil i sám patron projektu Koruna za kilo pan Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. Účastníkům představil nejen samotný projekt, ale také poděkoval za již téměř tříletou spolupráci. Zmínil, jak důležité zapojit osoby s hendikepem zpět do pracovního procesu. Prostě do zpět do života.

Na místě natáčela i TV Barrandov a zde si můžete pustit zajímavou reportáž. (24:38 – 26:15)

Propojovat svět zdravých i hendikepovaných a zároveň tím podpořit ekologii nám dává smysl a proto už vymýšlíme, kam dál. Na začátku srpna nás můžete třeba podpořit na nonstop cyklomaratonu, který pojede tým ASEKOL společně se Zdeňkem Šafránkem, mistrem ČR paraboxu a člen národního olympijského týmu ve sledge hokeji. Sledujte naše FB stránky Třídit elektro? Jsem pro! ASEKOL, kde budeme postupně přidávat další informace.