Praha dnes bojuje o světový rekord

5. 6. 2012

Všichni příznivci netradičních sportů se konečně dočkali. Ve Žlutých lázních dnes ráno odstartovalo Mistrovství ČR v hodu mobilem s názvem Zahoď mobil. Šampionát určí historicky prvního českého mistra v této nevšední disciplíně.

Součástí dnešního finále je rovněž pražské kolo otevřené pro všechny potenciální zájemce. Nesoutěží se však jen v hodu mobilem do dálky, ale i v dalších doprovodných disciplínách. Zábava potrvá až do pozdního večera. Pro vítěze jsou připraveny nejmodernější smartphony a tablety značky Samsung.

Netradiční disciplína, která se právě dnes odehrává na pražském kolbišti, má své kořeny ve Finsku, odkud se rozšířila do dalších zemí, v nichž se konají více či méně oficiální turnaje. Akce Zahoď mobil je první svého druhu v České republice. „Finále Zahoď mobil navazuje na turné z loňského roku, kdy jsme během jara a podzimu navštívili všechna krajská města ČR, kromě Prahy. V jednotlivých městech se nejlepší muži a ženy kvalifikovali právě do celostátního finále v Praze. Ale cílem této akce je primárně upozornit na to, že po celé České republice jsou červené kontejnery, do kterých právě je možné zahodit vysloužené mobily a další drobné elektro,“ říká Jitka Šimková, manažerka projektu.

A právě dnes se mohou předvést i Pražané a pokusit se překonat současný český rekord. Ten v mužské kategorii předvedl Brňák Lucián Berger v Jihlavě a má hodnotu 92,3 metrů. Pro ženy bude výzvou 48,1 metrů Kateřiny Reehové z Hradce Králové. Akce však není primárně určená jen pro sportovce, na své si přijde opravdu každý. Soutěživci si mohou vyzkoušet nejen hod mobilem do dálky, a i na cíl, nebo slalom na koloběžce. Pro děti bude připraven skákací hrad, hvězdářský dalekohled nebo IQ park, pro siláky výzva v podobě 52kilové ELEKTROčinky. Dosavadní rekord je 92 zdvihů na bench! Večer si budou všichni moci užít spoustu živé hudby včetně nových i starších songů Davida Kollera. Jako vstupenka na celou akci poslouží jakýkoliv váš vyřazený elektrospotřebič. Celým dnem provází Vojta Bernatský a Petr Svěcený.