Obce v Moravskoslezském kraji převzaly ocenění

31. 5. 2018

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 v Červeném zámečku v Hradci nad Moravicí oceňoval ASEKOL obce, které nejvíce třídí elektrozařízení v soutěži O keramické sluchátko. Příjemným dopolednem provázela Daniela Písařovicová.

Vítězství v soutěži v třídění elektroodpadu „O keramické sluchátko“, v kategorii do 1500 obyvatel, obhájila obec Tvrdkov. V kategorii nad 1 500, dominovala mezi nejlepšími obec Těrlicko a občané Frýdlantu nad Ostravicí, v kategorii obcí s rozšířenou působností, obhájili své vítězství již popáté. Skokanem roku 2017 se stala obec Kunčice pod Ondřejníkem, protože jeden obyvatel Kunčic za minulý rok vytřídil úžasné 3,4 kg elektra, které putovalo k ekologické likvidaci.

Soutěž pořádá nezisková společnost ASEKOL ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Hodnocena je výtěžnost odevzdaných vysloužilých elektrospotřebičů v přepočtu na jednoho obyvatele. Mezi odevzdané elektrospotřebiče se řadí například počítače, televize, rádia, fotoaparáty, videokamery nebo telefony. „Lidé v našem kraji věnují třídění nepotřebného elektra stále větší pozornost, což se odráží také na celkových výsledcích – vždyť za rok 2017 se vytřídilo v Moravskoslezském kraji bezmála 2 000 tun. Moravskoslezský kraj se tak řadí na úžasné 4. místo v mezikrajském srovnání ASEKOLu“, uvedl Zdeněk Kovařík, regionální manažer ASEKOLu pro Moravskoslezský kraj.