Mělník daroval peníze za vysloužilé elektro zdravotně postiženým

23. 10. 2015

Celkem 30 tisíc korun, které obdrželo město Mělník od společnosti ASEKOL za odevzdané vysloužilé spotřebiče, darovala radnice neziskovému organizaci Debra ČR.

Mělník zvítězil v soutěži neziskové společnosti ASEKOL, která se uskutečnila v rámci nedávné roadshow Prima jede za Vámi. Akce byla součástí charitativního projektu KORUNA ZA KILO.

“Vždy jsme rádi, když můžeme podpořit dobrou věc. Tím spíše pokud se jedná o pomoc pro hendikepované spoluobčany. S Debrou spolupracujeme již řadu let a jejich práce a angažovanosti si velmi ceníme. Věřím, že peníze od Asekolu budou mít pozitivní dopad na rozšíření vzdělávacích a pracovních příležitostí pro zdravotně postižené,” uvedl starosta města Ctirad Mikeš.

Zpravodajská roadshow TV Prima se letos zastavila v patnácti městech, ve kterých mohli jejich obyvatelé soutěžit ve sběru vysloužilého elektrozařízení. Nejlépe se dařilo Mělníku, na druhém místě se umístil Tábor, na třetí příčce skončila Plzeň. Každé z měst si pak mohlo libovolně vybrat neziskovou organizaci, které obnos daruje.

Celorepublikový projekt KORUNA ZA KILO je společná aktivita kolektivního systému pro zpětný odběr elektrozařízení ASEKOL a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP). Za každý kilogram starého elektra, které lidé od 1. března až do konce roku 2015 vhodí do červených kontejnerů, obdrží nadační fond Rovná šance, který spadá pod NRZP, jednu korunu, za kilogram elektra, vysbíraného přímo na náměstích v rámci roadshow Prima jede za Vámi pak rovných deset korun. Projekt si klade za cíl podpořit hendikepované občany při získávání pracovních příležitostí.

V loňském roce se prostřednictvím červených kontejnerů v celé republice vybralo okolo 1 milionu kilogramů drobného elektrozařízení. Obdobné množství by se mělo vybrat i letos, což by znamenalo, že by fond získal přes jeden milion korun.