Kontejner ASEKOL sloužil pro hasičské cvičení k simulaci hašení elektromobilu!

13. 9. 2022

Společnost ASEKOL poskytla pro hasičské cvičení svůj upravený velkoobjemový kontejner pro simulaci hašení elektromobilu. A jak takové hašení elektromobilu probíhalo? Pro zajímavost jsme pro vás připravili krátké reportážní video z akce, kde můžete vidět profesionální zásah hasičů včetně použité záchranné techniky.

„V dnešní době se elektromobily rozmáhají, hašení elektromobilů považujeme za velkou výzvu. V ČR podobná cvičení probíhají, snažíme se nezůstat pozadu a chceme být připraveni na tento typ zásahu,” vyjádřil se velitel požární stanice Jihlava Jaromír Poul.

Hasiči nejdříve z elektromobilu vyprostili zraněnou osobu a poté pomocí dýmovnice simulovali požár auta. „Požár jsme tlumili pomocí vodních proudů. Na místo byl dopraven upravený kontejner, do kterého jsme vůz zatáhli a následně zatopili vodou. Elektromobil by zůstal v kontejneru naplněným vodou, dokud by nepřestal hořet,” přiblížil velitel požární stanice. Během cvičení přišli hasiči na některá drobná zlepšení, které pomohou při hašení a manipulaci s poškozeným vozem. „Automobil je těžko řiditelný a přístupný, potřebujeme proto učinit několik úprav. Dále zjišťujeme, za jak dlouho jsme schopni zaplnit kontejner při standardním tlaku hydrantu. To vše je pro nás velkým přínosem,” uzavřel Jaromír Poul.