Hodinářství Bechyně pomáhá dětskému domovu

30. 7. 2021

Každý mobil se počítá, když jde o projekt Věnuj mobil společnosti ASEKOL, který motivuje firmy a školy k recyklaci vysloužilých mobilních telefonů. Hodinářství Bechyně se myšlenka velice zamlouvala a tak neváhali ASEKOL kontaktovat se svým zájmem o zapojení se do projektu. „Recyklace vysloužilých mobilních telefonů je pro nás samozřejmostí. Díky projektu Věnuj mobil však můžeme pomoci nejen přírodě, ale také dětem, které pomoc potřebují.“ Chválí myšlenku projektu Lenka Bechyňová, jednatelka Hodinářství Bechyně.

Nový mobil putuje k organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s., která dlouhodobě pomáhá konkrétním dětem vyrůstajícím v dětských domovech. „Velmi si vážíme naší dlouholeté spolupráce se společností ASEKOL, díky které můžeme již po několikáté věnovat mobilní telefon do jednoho ze spolupracujících dětských domovů. Tentokrát mobilní telefon darujeme do dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny a dostane ho Daniel (14 let). Dan telefon neměl a po smrti jeho maminky je pro něj důležitým komunikačním prostředkem s jeho dospělou sestrou.“, popisuje Ditta Pospíchalová, jedna ze zakladatelek DDŠ.

Při osobním setkání předal nový mobilní telefon značky LG obchodní a marketingový ředitel společnosti ASEKOL Daniel Šafář. „Velmi nás těší, že již 13 let jsme součástí projektu, který podporuje recyklaci vysloužilých mobilů a zároveň pomáhá dobročinným organizacím.“, komentuje Daniel Šafář.

Recyklace mobilních telefonů je nedílnou součástí CSR aktivit. Dle posledních průzkumů se nachází v českých domácnostech až
8 milionů vysloužilých mobilních telefonů. Význam třídění nám dokazuje fakt, že za 100 ks vytříděných mobilních telefonů se uspoří
2 340 litrů pitné vody. Takové množství by naplnilo celou cisternu!

Pro více informací o projektu a možnostech zapojení navštivte www.venujmobil.cz.