Eko-učitel roku má dva vítěze

18. 6. 2018

Projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět již přes deset let podporuje environmentální výchovu na mateřských, základních a středních školách. S podporou Státního fondu životního prostředí ČR probíhá řada rozličných aktivit zaměřených především na edukaci žáků a studentů; rozvoj znalostí prostřednictvím výuky, praktická cvičení, exkurze, ale i třeba motivace k aktivnímu sběru drobného elektrozařízení. Recyklohraní aneb Ukliďme si svět však oceňuje i učitele, neboť právě osobní motivace a aktivní přístup k problematice ochrany životního prostředí jsou u pedagogů nesmírně důležité.

„Učitelé totiž svojí vlastní iniciativou a neutuchajícím zájmem podporují děti a mládež v odpovědném přístupu k prostředí, v němž žijí. Jsme velice rádi, že i díky společnosti ASEKOL je možné pedagogy za jejich přístup ocenit v celorepublikové soutěži EKOučitel roku,“ uvedla Dana Duchečková, tisková mluvčí společnosti ASEKOL, spoluorganizátora projektu a soutěže.

Soutěž EKOučitel roku probíhala od loňského září, slavnostní vyhodnocení proběhlo začátkem června letošního roku ve Vílanci u Jihlavy. „Letošní ročník soutěže o titul EKOučitel roku přinesl milé překvapení. Vítězství si totiž připsaly rovnou dvě pedagožky. Hodnotící komise po velmi pečlivém posuzování seznala všechny jejich projekty a náměty natolik zajímavými, a podnětnými pro ostatní učitele, že hlavní cenu rozdělila rovným dílem mezi dvě učitelky a jejich školy,“ vysvětlila Hana Ansorgová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Recyklohraní.

Na prvním místě se umístila Tamara Hubková, učitelka Základní školy a Mateřské školy Lom v Ústeckém kraji, a Eva Veselá ze Základní školy a Mateřské školy Červená Voda z Pardubického kraje.  Díky výherkyním si tak vítězné školy rozdělily ocenění pro první místo ve výši 20 tisíc korun. Zároveň obě učitelky získaly certifikaci EKOučitel. „Certifikát získají všichni pedagogové, kteří splní soutěžní kritéria. Jejich projekty jsou následně inspirací pro další učitele a pedagogické pracovníky, kteří se věnují environmentální výchově či zájmovým aktivitám s dětmi. Zájemci naleznou inspiraci na webu našeho projektu Recyklohraní.cz v sekci Sdílení,“ upřesnila Hana Ansorgová.

Projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět podporují kolektivní systémy ASEKOL, ELEKTROWIN, ECOBAT.