Eko týden s Canon CZ

22. 10. 2019

Spolu se společností Canon CZ jsme uspořádali Eko týden. Jak vypadal?

Společnost Canon CZ (regionální a marketingová divize společnosti Canon Inc. se zastoupením ve 116 zemích po celém světě, jejíž řešení obsahují produkty od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní objektivy, přenosné rentgeny, po multifunkční a produkční tiskárny) zorganizovala v rámci svých CSR aktivit ve spolupráci s kolektivním systémem ASEKOL osvětově sběrovou akci s názvem „Eko týden“.

Po dobu jeho trvání přinášeli zaměstnanci do sídla společnosti Canon CZ vysloužilé drobné elektrospotřebiče a odevzdávali je hostesce na recepci u stánku ASEKOL. Zde si také mohli vyplnit vědomostní kvíz o ceny.

Akce proběhla v období 7. – 11. 10. 2019. Poslední den došlo i na slosování vědomostních kvízů a vyhlášení 3 výherců. Dále byli vyhlášeni 3 nejlepší sběrači, kteří přinesli po dobu konání akce k likvidaci nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů. Hodnotné ceny jim slavnostně předali obchodní ředitel Canon CZ s.r.o. Michal Petro a obchodní ředitel ASEKOL a.s. Daniel Šafář. Kolektivní systém ASEKOL staré a nefunkční elektrozařízení následně předá k recyklaci odbornému zpracovateli. Díky znovuvyužití materiálů dochází k úspoře těžby primárních surovin, což výraznou měrou přispívá ke zlepšení životního prostředí.

Společnosti Canon CZ byl také předán šek na 10.000,- Kč za zodpovědný přístup k životnímu prostředí v oblasti zpětného odběru EEZ. Částka bude použita na zlepšení systému odběru a zvýšení povědomí zákazníků o správné likvidaci a recyklaci použitých tonerů a cartridgí a naplnění recyklačních cílů v rámci cirkulární ekonomiky.