Dětský domov v Žatci má už druhý mobilní telefon

17. 3. 2018

Sběr mobilních telefonů v rámci projektu Věnuj mobil využila společnost Solar Turbines EAME. Zaměstnanci dokázali během šesti měsíců předat společnosti ASEKOL 200 starých mobilních telefonů. Dva nové chytré telefony následně darovali do Dětského domova v Žatci.

Dětský domov v Žatci vychovává 89 dětí a díky spolupráci se společností Solar TurbinesEAME jsme měli možnost předat jejich svěřencům již druhý nový mobilní telefon. „V Ústeckém kraji se zřídka kdy setkávám s podobným proaktivním a zodpovědným přístupem společností k ochraně životního prostředí a k projektům, které směřují k sociálně slabším. Mé speciální díky patří Ing Milanu Windischovi a  Ing. Petru Diblíčkovi, “ říká regionální manažerka pro Ústecký a Liberecký kraj společnosti ASEKOL Iva Červená.

Společnost Solar Turbines EAME dlouhodobě přispívá k ochraně životního prostředí. Pro své zaměstnance často zprostředkovává školení v environmentální oblasti, ale i projekty jako je Věnuj mobil, zaměřené na sociální odpovědnost. V areálu firmy mají pro veřejnost volně dostupný červený kontejner na drobné elektro a každým sebraným kilogramem tak přispívají  jednu korunu Národní radě osob se zdravotním postižením ČR. Podle informací Milana Windische sběr mobilních telefonů i dalšího elektra bude pokračovat a snad brzy poneseme společně další dárek do dětského domova.