ČESKO MÁ DVA SVĚTOVÉ REKORDY V HODU MOBILEM!

6. 6. 2012

Neuvěřitelné se stalo skutečností – na české půdě padly dva světové rekordy v hodu mobilem. Mužskou kategorii ovládl Tomáš Benda s rekordním hodem dlouhým 97,34 metrů, mezi ženami patří prvenství Kateřině Reehové, která se představila výkonem o délce 54,68 metrů.

Světový rekord (60,24 m) však předvedla v ženském pražském kole Tereza Kopicová, která nakonec skončila v celorepublikovém finále druhá. „Atmosféra byla jako na olympiádě, i výkony se jí blížily,“ glosoval sportovní klání Vojtěch Bernatský, který spolu s Petrem Svěceným akci moderoval. „Bylo to neuvěřitelně napínavé a vyrovnané až do samého konce! Navíc padly dva světové rekordy, víc jsme si snad ani nemohli přát. Hod mobilem se může stát novým národním sportem,“ doplnil Bernatský.

Návštěvníci, kteří neuspěli nebo se házení neúčastnili, si užili den plný zábavy. Kromě mnoha doprovodných disciplín (bench press s elektročinkou, hledání telefonů detektorem kovu, slalom na asekoloběžce aj.) byl pro všechny připraven koncert kapely Elektrošrot band a večerní vystoupení Davida Kollera & Kollerbandu. Na akci se také představila vycházející pěvecká hvězda Norbert Peticzky, lidé mohli potkat celebrity Dianu Kobzanovou, Miluše Bittnerovou či Tomáše Krejčíře. Netradičním zpestřením bylo vystoupení paralympijského medailisty, lukostřelce Davida Drahonínského, který předvedl sestřelení mobilu na vzdálenost 30 metrů! Akce Zahoď mobil, která hledala historicky prvního mistra ČR v hodu mobilem, především šířila myšlenku recyklace elektroodpadu mezi širokou veřejnost. Celostátní finále navázalo na loňské turné po krajských městech, na něž zavítalo více než 65 000 lidí.