ASEKOL na Mezinárodním elektronickém recyklačním kongresu v Salzburgu.

8. 2. 2016

Jaký bude vývoj oběhového hospodářství a co přinese oboru zpracování OEEZ? Jaké jsou nové trendy v EEZ pro zpracovatele? A jaké nové technologie jsou k dispozici pro zvýšení materiálové výtěžnosti při zpracování OEEZ?

To byly jen některé z témat na letošním Mezinárodním Elektronickém Recyklačním Kongresu (IERC) 2016, který od 19. do 22. ledna hostil rakouský Salzburg. Okolo 470 účastníků a 61 vystavovatelů z více než 30 zemí světa přijelo na tuto výroční schůzi OEEZ průmyslu.  Za Českou republiku se jako jediní mezi vystavovateli poprvé kongresu zúčastnili zástupci kolektivního systému ASEKOL a.s..

Jak jsme zmínili na začátku, hlavním nosným tématem kongresu bylo oběhové hospodářství. Nový trend, který nabízí celou řadu příležitostí pro zpracovatele. Řeší, jak efektivně spolupracovat s výrobci a zároveň splňovat požadavky, které jsou na recyklaci OEEZ kladeny. Za ASEKOL a.s. k tomuto tématu přispěl Ing. Lukáš Plošek z oddělení Výzkumu a Vývoje kolektivního systému se samostatnou přednáškou na téma Optické rozpoznávání OEEZ.