Asekol podporuje handicapované ve sportovních aktivitách!

1. 3. 2023

ASEKOL spolupracuje s organizací Sportability⛷, která umožňuje lidem s různým druhem handicapu se naplno věnovat atraktivním sportům jako je lyžování! 🎿🏂

Spolek Sportability každoročně pořádá různá soustředění a sportovní pobytové kurzy pro handicapované lyžaře všech výkonnostních úrovní ať už jde o reprezentanty v daném sportovním odvětví nebo o začátečníky, kteří si chtějí některý ze sportů vyzkoušet poprvé.

Nejedná se ale jen o výhradně zimní aktivity, díky Sportability si mohou lidé s handicapem aktivně užívat cyklistiku, sjížděním divokých řek nebo vodní lyže. Ve Sportability se specializují na trénink i přípravu lyžařů na mezinárodní závody a paralympiády, realizují cyklistické campy na handbiku a vodácké kurzy rekreační úrovně.

Na všechny akce, které Sportability organizuje, jsou schopni zapůjčit speciální sportovní pomůcky. V průběhu těchto akcí se organizace snaží nejen o vytvoření kvalitních podmínek pro sportování lidí s handicapem, ale také o jejich zapojení do širšího kolektivu spolu s nehandicapovanými sportovci. V průběhu roku se sdružení věnuje osvětové činnosti, například prezentaci sportovních aktivit pro handicapované v rámci jiných sportovních akcí, nebo ve školách a firmách.