ASEKOL partnerem výstavy Ladíte s námi

18. 7. 2013

K 90. výročí fungování rozhlasu a 60. letům od spuštění televize připravilo Vysoké učení technické a Technické muzeum v Brně sérii výstav s názvem Ladíte s námi. V rámci projektu si mohou zájemci připomenout, jak vypadaly rozhlasové a televizní přijímače v letech minulých. Exponáty zapůjčil ASEKOL, partner projektu.

Díky jedinečným exponátům, které byly součástí populárního Muzea spotřebičů, se mohou návštěvníci vrátit do doby svého mládí. Za téměř století se totiž proměnil nejen design a velikost přijímačů, ale také technologie vysílání. Projekt je tak ohlédnutím z digitální doby do analogových počátků technologie.

Výstavy jsou k přístupné široké veřejnosti především díky vhodnému umístění. První zastavení exponátů totiž mohli obdivovat návštěvníci Knihovny Jiřího Mahena v Brně, odkud se výstava přesunula na brněnské letiště. Tam budou moci cestující nahlédnout do rozhlasové a televizní minulosti až do konce prázdnin. Poslední zastávkou série výstav bude od 9. do 22. září nákupní galerie Vaňkovka.

Podrobnosti jsou k dispozici na www.laditesnami.cz.