ASEKOL převzal stříbrný certifikát pro TOP odpovědnou firmu

22. 10. 2015

Významným oceněním v podobě stříbrného certifikátu byla v úterý na slavnostním galavečeru v Pražské křižovatce oceněna nezisková společnost ASEKOL v rámci vyhlašování vítězů české soutěže „TOP odpovědná firma“.

ASEKOL uspěl v kategorii „TOP odpovědná malá firma“. Získaný stříbrný certifikát byl navíc nejvyšší udělenou známkou.

„Při inovaci TOP Odpovědná firma jsme se inspirovali evropskými trendy i rostoucím zájmem o myšlenky trvale udržitelného podnikání v Česku a úroveň letošních přihlášek tato naše očekávání potvrdila. Díky certifikacím firmy – kromě samotného výročního oceňování – dostávají možnost sledovat své úspěchy dlouhodobě a analytická zpětná vazba pro ně znamená i větší strategický přínos pro rozvoj CSR v daném podniku,“ uvedla Pavlína Kalousová, předsedkyně platformy Byznys pro společnost, která soutěž organizuje.

Ceny oceněné firmy přebíraly mimo jiné z rukou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, náměstků ministerstev, zástupců Evropské komise či Svazu průmyslu a dopravy ČR a řady vysokých představitelů nejvýznamnějších tuzemských podniků.

TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2015 je nezávislá cena platformy Byznys pro společnost, která každoročně vyzdvihuje nejzajímavější aktivity na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání. Oceňuje firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji společnosti, snižování dopadu na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení.