ASEKOL již potřetí jede Cyklo Handy Maraton 2019

30. 7. 2019

Společnost ASEKOL se rozhodla neporušit tradici účasti na každoročním cyklomaratonu pořádaném Cestou za snem. Tým složený ze zaměstnanců společně s více než čtyřiceti týmy 30. července 2019 vyráží na nejdelší cyklomaraton, který čítá 2222 km.

Limitem dojezdu je 111 hodin, tedy pět dní, které hodlají všichni cyklisté pokořit. Cílem celého projektu je integrovat handicapované sportovce do většinové společnosti, a proto v každém z týmů musí být alespoň jeden člověk se zdravotním postižením. V ASEKOLTEAMU pojede kromě zaměstnanců také sledge hokejista Jan “Mates” Matoušek. 

Startovat se bude na Praze 8 od budovy Metrostavu směr Liberecký, Pardubický a Olomoucký kraj až do Polska a přes Zlínský kraj, Vysočinu, Středočeský kraj zpět do Prahy. Cyklomaraton pojedou účastníci formou týmové štafety, non-stop, ve dne, v noci, bez zastavení, napříč všemi čtrnácti kraji, kdy hlavními zastávkami budou tento rok rehabilitační centra jako Hrabyně, Kladruby nebo Košumberk.

Jedná se o nejdelší cyklistický podnik v Česku, který je otevřen všem bez rozdílů. Všichni ze společnosti ASEKOL jsou hrdí na své kolegy, kteří se rozhodli závodu už třetí rok zúčastnit. Aktuální průběh maratonu můžete sledovat na našich facebookových stránkách nebo na instagramu.

V sobotu 3. srpna 2019 od 15h pak v cílové rovince na Kampě proběhnou oslavy cyklistů, vyhlášení výsledků, předávání cen a kzávěrečný koncert. Vstup bude pro všechny zdarma!

Sledujte nás online na Facebooku a Instagramu. Na video, jak probíhal poslední cyklomaraton se můžete podívat zde