150 lidí přineslo elektro na Festival v ulicích

2. 7. 2018

ASEKOL ve spolupráci s Moravskoslezským krajem vybíral staré elektrospotřebiče výměnou za lístky na Colours of Ostrava. Vysloužilé elektro mohly návštěvníci odevzdat na Festivalu v ulicích na Černé louce ve dnech 29. a 30. června na stánku s názvem Elektrohrátky.

První prázdninový víkend v Ostravě patřil už osmému ročníku Festivalu v ulicích, jehož hlavní část se odehrála na Černé louce a Slezskoostravském hradě.  Z českých kapel a interpretů návštěvníci nejvíce ocenili Anetu Langerovou a Daru Rolins.

Festival v ulicích patří mezi největší letní akce v Ostravě. Na dva dny promění centrum Ostravy ve velkolepou hostinu plnou zábavy i umění. Nabízí koncerty skvělých českých i zahraničních interpretů, desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, bubeníky, workshopy, soutěže, hry či sportovní aktivity. ASEKOL se znovu připojil k oslavám se svým červeným týmem, stanem a skákacím hradem ve tvaru červeného kontejneru. : https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-ostrava-ozila-festivalem-v-ulicich-20180629.html

“Byli jsme velmi překvapeni, kolik lidí nám cestou na koncerty doneslo staré elektro a většinou se nejednalo jen o jeden kus, takže jsme snadno zaplnili tři velké jutové pytle”, říká s úsměvem Zdeněk Kovářík, regionální manažer ASEKOLu v Moravskoslezském kraji a dodává “měl jsem radost, že se akce vydařila i přes chladné počasí, a že o červených kontejnerech a recyklaci elektra ví velká většina lidí.”