16. 12. 2016

Kampaň roku společnosti ASEKOL získalo Hokejové elektroderby

S blížícím se koncem roku se rozhodla nezisková organizace ASEKOL, zabývající se zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení, odměnit nejlepší města, obce či instituce, jež se do sběru starých spotřebičů v roce 2016 zapojily. Ve čtvrtek 8. prosince tak byli slavnostně vyhlášeni vítězové důležitých projektů i nejlepší třídiči, kteří se podíleli na kampaních a projektech spoluorganizovaných společností ASEKOL. Oceněny byly nejlepší obce či města, nejúspěšnější krajská kampaň i tzv Skokan roku, tedy město či obec kde přispěli do červených kontejnerů největším množstvím starého elektra.

Zjistit více!
7. 12. 2016

Zakázka na výrobu 200 kontejnerů pomáhá rozvoji chráněné dílny v Odrách

Vánoce jsou za pár týdnů, ale v Odrách na Olomoucku již slaví. Chráněná dílna Odry, která nyní zaměstnává přes 35 osob znevýhodněných na trhu práce, získala významnou zakázku na výrobu červených kontejnerů na elektroodpad. Venkovní nádoby na sběr starého elektra vyvinul kolektivní systém ASEKOL, který se zabývá sběrem vysloužilého elektrozařízení a dlouhodobě podporuje zaměstnávání lidí s jakýmkoli znevýhodněním. Zakázku na výrobu vyhrály Strojírny Loštice. Montáž kontejnerů pak zajišťuje právě Chráněná dílna v Odrách, která uspěla ve veřejném výběrovém řízení a do konce roku má za úkol připravit do oběhu 200 ks nových červených kontejnerů. Práce v dílně jsou již v plném proudu, hotovo je nyní 55 červených kontejnerů, které budou postupně umístěny v regionech po celé České republice.

Zjistit více!
16. 11. 2016

5 mýtů o třídění odpadu: zbořte je jednou provždy

Papír, sklo, plasty či nápojové kartony, to vše zvládne většina Čechů bez problémů roztřídit. Kam ale se starým elektrem? Je třeba z plastových lahví odstranit víčka a z papírů kancelářské sponky? Kam vyhodit dětské pleny? Třídění někdy není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, a koluje o něm množství mýtů.

Zjistit více!
9. 11. 2016

Moravané úspěšně vytřídí v průměru 5,9 kg elektra na obyvatele ročně

Obyvatelé Moravskoslezského kraje meziročně nakupují více nových elektrospotřebičů, současně jsou ale uvědomělí a vysloužilé elektro více třídí. Ukazují to výsledky soutěží O Keramické sluchátko, které oceňují nejlepší obce regionu právě v třídění elektroodpadu. Vítězství v soutěžích obhájila obec Tvrdkov na Bruntálsku ( 6,3 kg elektra na osobu v roce 2016) a město Frýdlant nad Ostravicí (4,9 kg elektra na osobu v roce 2016), tradičně dobře třídí staré elektro lidé v Ostravě.

Zjistit více!
7. 7. 2016

Lidé a jejich staré telefony prostřednictvím neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI opět pomáhají a plní přání dětem z Dětského domova Nechanice

OC Park Hostivař a MOBILOMAT společnosti ASEKOL mají za sebou další dva měsíce spolupráce od prvního předání šeku a opět si mohou gratulovat. Díky lidem, kteří v průběhu dvou měsíců vhazovali své staré mobilní telefony do MOBILOMATu, se splní přání dalším dětem, které si to opravdu zaslouží. Děti z Dětského domova Nechanice byly zařazeny v projektu neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI „Přála(a) bych si…“ a nyní se splní jejich dětské přání jet na letní dětský tábor. Předání šeku v hodnotě deset tisíc korun bude slavnostně předán 10. července 2016 při příležitosti premiéry filmu Doba ledová 5. Za získaných deset tisíc korun si Kristýnka 15 let, Miluška 10 let a Roman 9 let užijí spoustu legrace, zábavy a poznání na dětském táboře. Šek v hodnotě deset tisíc korun si přijede do OC Park Hostivař přebrat zástupce neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI a koordinátorka projektu „Přála(a) bych si…“.

Zjistit více!
1. 7. 2016

Obyčejný život rychlovarné konvice. Recyklací k reinkarnaci

Rychlovarná konvice je běžnou součástí českých domácností. Co se s ní ale stane, když doslouží? Nejjednodušší a nejekologičtější řešení je vyhodit ji do červených kontejnerů společnosti ASEKOL. Proč? Protože životní cyklus malých domácích spotřebičů nemusí a hlavně by neměl skončit na skládce.

Zjistit více!
21. 6. 2016

Češi se v Miláně umístili mezi TOP 10 evropskými obchodními společnostmi

Nezisková společnost ASEKOL reprezentovala Českou republiku v mezinárodní soutěži European Business Award a z finále soutěže v Miláně veze umístění mezi top desíti evropskými společnostmi. Třešničkou na dortu je získání ceny Stuha Cti. Tedy prvního místa v kategorii Environmentální a udržitelný rozvoj. Tu získala za svůj nápad – vývoj, výrobu a umístění venkovních sběrných nádob na vysloužilé elektrozařízení. Tato nádoba nemá v Evropě obdoby a v České republice jich je nyní již 2 477. Je to obrovský úspěch. Česká společnost uspěla v konkurenci 32 tisíc evropských firem se svým vlastním nápadem. Ten v letošním roce „doveze“ i za hranice. Sběrné kontejnery na staré elektrozařízení budou umístěny také na Slovensku.

Zjistit více!
16. 6. 2016

Hlasujte pro Strom roku 2016. Nově i nefunkčním mobilem

Od středy 15. června můžete v celostátní anketě Strom roku 2016 vybírat strom s nejzajímavějším příběhem. Stane se jím dub, pod nímž sedával Masaryk, borovice připomínající vraždu faráře, kaštan Járy Cimrmana nebo jiný z dvanácti finalistů? Cílem ankety, kterou letos již po patnácté pořádá Nadace Partnerství, není jen upozornit na zelené velikány, ale také získat finance na jejich ošetření či nové výsadby. Vybraného finalistu podpoříte zasláním dárcovské SMS nebo zakoupením a vyplněním hlasovacího archu. Nově je možné hlasovat také odevzdáním starého mobilu do sběrné nádoby kolektivního systému ASEKOL v místě, kde finalista roste. Podrobnosti o anketě jsou dostupné na www.stromroku.cz nebo na www.venujmobil.cz.

Zjistit více!
7. 6. 2016

Češi mají jako první v Evropě venkovní sběrnou nádobu na staré elektro, letos putuje i na Slovensko

Evropský unikát – červený kontejner na vysloužilé elektrozařízení, podstatně usnadňuje recyklaci, tak problematické složky odpadu, kterým je vysloužilé elektrozařízení. Tento nápad pochází z dílny neziskové organizace ASEKOL. Získala za ně v letošním roce cenu „Stuhu cti“ v rámci soutěže European Business Awards (EBA) v kategorii Environmentální a udržitelný rozvoj, kde soutěžilo více než 32 000 firem z celé Evropy. V České republice je jich nyní již 2 402. V roce 2016 bude síť sběrných nádob rozšířena o 1 000 nových typů červených kontejnerů. Nově tento typ kontejneru ASEKOL umístí i v zahraničí. Prvním státem je Slovensko, kde ASEKOL SK získal autorizaci pro činnost organizace odpovědnosti výrobců pro sběr elektrozařízení a nově i baterií.

Zjistit více!
19. 5. 2016

Co s vysloužilým telefonem či žehličkou? Řešením jsou červené kontejnery!

Staré mobilní telefony, klávesnice, fény, žehličky, přehrávače mp3 a další malé elektrospotřebiče doma najde téměř každý. Kam však s nimi, když doslouží a doma už na ně není místo? Rozhodně ne do obyčejného kontejneru! Elektronická zařízení totiž obsahují nebezpečné látky, které se na skládce postupně uvolňují a nenávratně poškozují životní prostředí. Nezisková organizace ASEKOL proto rozmisťuje po České republice červené kontejnery na baterie a drobné elektrozařízení. Celkem jich je nyní 2 404. Odpad z těchto kontejnerů se ve zpracovatelském závodu bezpečně rozebere a z velké části znovu recykluje.

Zjistit více!